SZC logo

Zalaegerszegi Szakképzési Centrum

OM kód: 203067/004 | 8900 Zalaegerszeg, Göcseji út 16.

Intézmény logo

Zalaegerszegi SZC Deák Ferenc Technikum

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Egészségügy ágazat

Egészségügy ágazat

„AZ ÁPOLÁS OLYAN KÜLDETÉS, MELY MEGTANÍT MINKET ARRA, HOGY NE MINDIG CSAK ÖNMAGUNK LEGYÜNK FONTOSAK, HANEM VEGYÜK ÉSZRE A MÁSIK EMBERT. HIVATÁSKÉNT ÉRDEMES CSAK MEGÉLNI, MERT KÜLÖNBEN ELVESZTI VALÓDI ÉRTÉKÉT…”
/FLORENCE NIGHTINGALE/

Iskolánkban több évtizedes hagyománya van az egészségügyi képzésnek. Az oktatásban nagy hangsúlyt helyezünk a humán értékek közvetítésére és az elhivatottság erősítésére. A szakképzésben végzett diákjaink elhelyezkedésében a Zala Megyei Szent Rafael Kórház stratégiai partnerünk. A technikumi képzés keretében a 13. évfolyamon megszerezhető szakma: Gyakorló ápoló. Az ágazatban elsajátított ismeretek kiváló alapot biztosítanak a felsőfokú tanulmányokhoz: elsősorban a védőnő, gyógytornász, diplomás ápoló, mentőtiszt, dietetikus szakok iránt érdeklődőknek.

Iskolánkban 1967 szeptemberétől – a megalakulása második évétől – folyik egészségügyi képzés.
Kezdetben egy osztálycsoporttal, 5+1-es oktatási formában a tanulók egészségügyi és vöröskeresztes ismereteket szerezhettek. A gyors változások, átalakulások nyomán 1970-től 7, 1974-től 8 osztályban már a szakközépiskolai képzésnek megfelelően általános ápoló és általános asszisztens szakképesítést szereztek diákjaink az érettségi bizonyítvány mellé.

A megye egészségügyi és szociális ellátásának szükségleteihez igazodva a különböző szakdolgozói munkakörökhöz 36 szakon munka mellett is lehetett további szakképesítést szerezni. Érettségizett diákjaink sikerrel tanultak tovább szakirányú főiskolákon, egyetemeken orvosnak, védőnőnek, dietetikusnak.
1988-ban a városban működő Egészségügyi Szakiskolát is iskolánkhoz csatolták, a szakiskolai képzés a jogszabályi változások következtében fokozatosan megszűnt. 1990-től már 3 szakközépiskolai tantervű első osztállyal, összesen 12 osztálycsoporttal működtünk.
1996-tól a végzősök az OKJ-ban felsorolt szakképesítések szerint ápoló, csecsemő és gyermekápoló szakon nappali képzésben folytathatták tanulmányaikat, magasabb szintű szakképesítést szerezhettek az un. Híd-program keretében. A felnőttek számára továbbra is szerveztünk szakosító képzéseket, melyre a beiskolázás a Zala megyén kívül a környező megyékből történt.

1997-től már csak az OKJ-ban szereplő képzések szerint folyt a beiskolázás, nappali és munka melletti tagozaton egyaránt.
A demográfiai változások, szakterületünk gyors technikai előre haladása, az Európai Unióhoz való igazodás jelentős átalakulásokat eredményezett.

2001-ig fokozatosan megszűntek az érettségi- képesítő típusú szakközépiskolai osztályok, helyette humán orientációs illetve egészségügyi szakmacsoportos alapozó oktatás indult. Az itt tanuló diákok az érettségit követően szakmai képzésüket 13. évfolyamon kezdték meg, és 3 év alatt ápoló vagy csecsemő és gyermekápoló végzettséget szereztek.
2013-tól az újabb törvényi változások miatt a szakmacsoporthoz kiadott ágazati szakközépiskolai kerettantervnek megfelelően kidolgozott helyi tanterv szerint folyt az oktatás 9-12. évfolyamon.
A 2016. és 2018. évben kiadott szakgimnáziumi kerettantervek (kifutó képzések) valamint a 2020. szeptemberétől bevezetésre került (felmenő rendszerű képzések) technikumi programtantervek előírásai alapján szintén átalakult a képzési struktúra, változott a szakképzés tartalma.

Az elméleti képzés tantermekben, szaktantermekben zajlik. A gyakorlati oktatás az az iskola demonstrációs termeiben, illetve külső gyakorlati területeken-bölcsődében, szociális otthonban a rendelőintézet szakrendelésein és a kórház különböző osztályain történik.
Tanulóinknak a kerettantervi illetve programtantervi előírások szerinti kötelező összefüggő nyári szakmai gyakorlatot kell teljesíteni tizedik évfolyamtól kezdődően.
Az oktatásban nagy hangsúlyt helyezünk a humán értékek közvetítésére és az elhivatottság erősítésére.
Az iskola pedagógusai mellett oktatató munkánkat külső szakemberek is segítik.
A klinikai gyakorlati képzés irányítását, felügyeletét a Zala Megyei Szent Rafael Kórház oktatói és diplomás ápolói végzik.
A szakirányú felsőoktatási intézményekbe jelentkező diákjaink elsősorban a diplomás ápoló, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő és védőnő képzéseket választják a továbbtanulásuk során.

GALÉRIA

Demonstrációs termek

dem-termek_00005-800x400-2.jpg
dem-termek_00006-800x400-3.jpg
dem-termek_00011-800x400-1.jpg

“Ápoló leszek” – ösztöndíj program

LEÍRÁS AZ ÖSZTÖNDÍJPROGRAMRÓL
A LEHETŐSÉG ADOTT, A JÖVŐD LEGYEN TUDATOS VÁLASZTÁS!

Amit a program során nyújtunk:

  • Az egészségügyi szakmák széles körének köszönhetően új ismeretek és új lehetőségek várnak rád
  • kitanulhatsz egy olyan szakmát, amely rendszeres jövedelmet, társadalmi elismertséget biztosít számodra
  • tanulmányi teljesítményed alapján rendszeres ösztöndíjat kaphatsz, amely segít céljaid elérésében
  • az ösztöndíj-támogatás teljes időtartama alatt melletted lesz egy mentor, aki segít, hogy a legtöbbet hozd ki magadból
  • a program során fejlődnek készségeid és képességeid

Téged keresünk, ha van már érettségid, és jelenleg iskolarendszerű nappali OKJ-s egészségügyi szakképzést nyújtó intézményben tanulsz.

Ha még pályaválasztás előtt állsz, és nem tudod, milyen szakmát válassz, gondolj az egészségügyi pályára és arra, hogy ha egészségügyi szakmát választasz, Te is részesülhetsz az ösztöndíjunkból.

További információ: https://apololeszek.aeek.hu/osztondijprogram

GALÉRIA

Egészségügy

SZAKMAK_EJSZAKAJA052-474x324-1.jpg
Image00001.jpg
Kep00001-1-768x576-1.jpg

Partnereink

SZC logo

Zalaegerszegi Szakképzési Centrum


Zalaegerszegi SZC Deák Ferenc Technikum

8900 Zalaegerszeg, Göcseji út 16.

Telefon: +3692596456

E-mail: info@dfszk.hu

OM azonosító: 203067/004


2024Zalaegerszegi SZC Deák Ferenc Technikum