Történet
Iskolánk rövid története
Iskolánk 55 éves múltja rendkívül színes és változatos, ezért az alábbiakban – kiemelten a képzési szerkezet változásaira fókuszálva - csak a legfontosabb történéseket emeljük ki.
Az egykori III. sz. Szakközépiskola és Gimnáziumban, 13 osztályban, mezőgazdasági gépszerelő és kereskedő képzésben – a volt zárda épületében - 1966. szeptember 1-én kezdődött meg az első tanév.
A jelenlegi képzési profilunk kialakulása az egészségügyi szakközépiskolai osztály indulásával már az 1967-68-as tanévben elkezdődött, és az 1969-70. tanévben a dunántúli beiskolázású faipari szakközépiskola térnyerésével folytatódott.
Iskolánk 1970. október 18-án vette fel Deák Ferenc nevét, miközben az osztályok és a tanulók létszámának folyamatos növekedésével kinőtte az 1966-ban „társbérletben” kapott épületét. Ezzel együtt az egészségügyi és faipari osztályok gyakorlati oktatásához is szükség volt új, egyedi tervezésű épületre.
Erre az igényre válaszként 1973-74-ben készült el a Göcseji úton iskolánk jelenlegi épülete: korszerű faipari műhelycsarnokkal, kollégiummal, tornateremmel, könyvtárral, ebédlővel és konyhával.
1974-ben a középfokú óvónőképzés indulásával alakult ki iskolánk hagyományos (pedagógia, egészségügy, faipar) képzési szerkezete, amely természetesen a mindenkori kihívásokhoz igazodóan folyamatosan módosult, finomult.
Így különösen jelentős 1986-tól a faipari technikusképzés indítása, 1988-tól az Egészségügyi Szakiskola átkerülése intézményünkhöz, valamint 1989-től az óvónőképzést felváltó pedagógiai osztályok beiskolázása.
1992 és 1996 között iskolánkban gimnáziumi képzés is folyt.
1995-től az asztalos szakmunkásképzés átvételével a faipari szakképzésünk kétszintűvé vált.
Jelentős változást hozott még az a fenntartói döntés, amelynek következtében a 2009-2010. tanévtől a ZTE FC minőségi labdarúgó utánpótlásának biztosítására köznevelési típusú sportiskolai oktatás kezdődött gimnáziumi keretek között, majd alakult át a 2014-2015. tanévtől - az iskola szakképző jellegéhez igazodva - sport ágazati szakközépiskolai képzéssé.
A 2016-2017. tanévtől a pedagógia, az egészségügy, a faipar és a sport ágazati szakközépiskolai képzéseinket – a szakterületek meghagyása mellett – felváltó szakgimnáziumi rendszer, valamint a szakiskolai képzéseinket felváltó szakközépiskolai (3+2) rendszer ismét jelentős tantervi és vizsgakimeneti változásokat hozott iskolánk életében.
A 2018-2019. tanévtől – a kifutó képzéseink részbeni megszűnésével, a szakgimnáziumi kerettantervek módosításával, illetve az e-napló bevezetésével összefüggésben – szükségessé vált a pedagógiai program módosítása.
Az új szakképzési törvény és végrehajtási rendelete a 2020/2021. tanévtől alapvetően átalakítja iskolánkban is a szakképzés rendszerét.
- július 1-jével iskolánk is – ekkor még a pedagógia ágazat kivételével - technikumi és szakképző iskolai keretek között kezdte el működését, amely szükségessé tette új szakmai program készítését.
A 2022-2023. Tanévtől a pedagógia ágazat oktatás ágazat néven történő beiskolázásával teljessé válik a technikumi képzés 5 ágazatban: oktatás, egészségügy, fa- és bútoripar, sport, szociális. A szakképző iskolában, a fa- és bútoripar ágazatban asztalos és kárpitos, a szociális ágazatban szociális ápoló és gondozó képzés folyik.